00:00
00:00

Κυπελλούχος η ΑΕΚ-Επεισόδια στον τελικό

Από θλιβερά επεισόδια αμαυρώθηκε η κατάκτηση του κυπέλλου για την ΑΕΚ με τον αγώνα ουσιαστικά να διακόπτεται πριν τη συμπλήρωση των καθυστερήσεων. Οι οπαδοί της ΑΕΚ μη μπορώντας να περιμένουν τη λήξη του αγώνα εισέβαλαν στον αγωνιστικό χώρο με τον διαιτητή της αναμέτρησης να σφυρίζει τη λήξη του αγώνα και την ΑΕΚ να πανηγυρίζει το 14 κύπελλο στην ιστορία της.

Στο καθαρά αγωνιστικό κομμάτι και οι δύο ομάδες μπήκαν αρκετά αγχωμένες στο ματς με την ΑΕΚ όμως να είναι αυτή που χαμογελάει όταν στο 28' ο Νίκος Λυμπερόπουλος (προερχόμενος από θέση οφσάιντ) έβαλε μπροστά την ομάδα του. Στo δεύτερο ημίχρονο ο Ατρόμητος μπήκε πιο δυνατά όμως δεν κατάφερε να μετατρέψει σε γκολ τις ευκαιρίες που είχε και έτσι ο Μπαχά στο 78' και ο Καφές στο 85ο λεπτό έκαναν το τελικό 3-0 και χάρισαν το πολυπόθητο τρόπαιο στην 'Ένωση".